26 Eylül 2022

CHP Mardin il başkanı Mehmet Kılınçaslan oldu

2008- 2012 yılları arasında Mardin CHP il başkanlığı görevini icra eden ve akabinde aktif siyasete ara veren iş insanı/mali müşavir Mehmet Kılınçaslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Merkez Yürütme Kurulu(MYK)’nın tensipleriyle Mardin CHP il başkanlığına atanarak aktif siyasete geri döndü.

CHP Genel Merkezinde alınan bir kararla üç yıla yakındır boş olan Mardin İl yönetimine atama yapıldı.

Genel Başkan yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin imzalarıyla Mardin İl Başkanlığına bildirilen karar metninde Mardin’in yeni İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan ve yeni il yönetiminin ataması tüzük maddeleri uyarınca gerçekleştirildiği belirtildi.

Buna göre il yönetimine de Hatip Durmaz, Hıdır İnal, Mehmet Taşkın, Selahattin Aşar, Osman Yıldırım ve Mehmet Altundağ getirildi.
Yeni başkan ve yönetimin atanmasıyla CHP’nin Mardin’de ne gibi çalışmalarda bulunacağı, Mehmet Kılınçaslan başkanlığında il yönetiminin toplanarak yol haritasını çizecekleri öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

CHP Eski Milletvekili ve İl Başkanı OP. Dr. Mahmut Duyan’ın görevinden ayrılmasının ardından bir süre oğlu Ahmet Duyan tarafından vekaleten yürütülen CHP İl Başkanlığı görevi Duyan’ın görevden ayrılmasıyla yaklaşık üç yıla aşkın süredir boş bulunuyor idi. Ahmet Duyan, Partisinin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili tutumunu eleştirdiği gerekçesiyle, görevden alınmıştı.

İki yıla aşkın bir süredir CHP Mardin İl Başkanlığı görevini yürüten Avukat Ahmet Duyan yaptığı yazılı açıklamada partisinden “Sivillerin güvenliği alınmadan yapılan bir tezkereye “Evet” demenin doğru bir yanı olmadığını düşünüyorum, Ölümlere ve birçok şeye sessiz kalınan bir siyasi anlayışın parçası olamayacağımdan dolayı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla bildiririm. Av. Ahmet Duyan” sözleriyle istifasını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.