29 Kasım 2021

Kızıltepe’de “Eğitim Uzaktan Kitap Yakından” Projesi

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan “Eğitim Uzaktan Kitap Yakından’’ projesi çerçevesinde öğrenci ve velileri, saat 20.00’de televizyonları kapatarak 30 dakika kitap okuyor.
Kızıltepe Kaymakamlığı koordinesinde Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Eğitim Uzaktan Kitap Yakından” Projesi kapsamında Kızıltepe Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan ve birçok aile projeye destek verdi.
Kızıltepe Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam: ‘Pandemi sürecinde en iyi önlemin evde kalmak olduğu belirtilirken en iyi etkinliğinde evde kitap okumak’ olduğunu belirterek projeye destek sağlayanlara teşekkür etti.
‘”Eğitim Uzaktan Kitap Yakından ” projesi hakkında bilgi veren Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan: ‘Toplumun her kesiminde okuma alışkanlığını kazandırmak ve aile bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla böyle bir proje başlattık. Tüm velilerimizi proje hakkında bilgilendirdik. Projeye okuldan gönderilen hatırlatma mesajıyla birlikte öğrencilerimiz aile üyeleriyle birlikte 20.00’da 30 dakikalık okuma saatiyle katılım sağlıyorlar. Projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmelerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’ dedi.
Anafartalar İlk-Ortaokulu müdürü Mehmet Ali Demir: ‘Öğrencilerimizin yaşamlarında edinebilecekleri faydalı alışkanlıklar arasında düzenli olarak okuma alışkanlığı ilk sıralarda yer alır. Özellikle küçük yaşlarda daha kolay bir şekilde edilebilecek ancak yetişkinlerin de kazanabileceği bir alışkanlık olarak düzenli kitap okuma alışkanlığı, yaşamın hemen hemen her alanında katkı sağlayan bir etkinliktir. Kızıltepe Kaymakamlığı koordinesinde Kızıltepe İlçe Milli Eğitim müdürlüğü tarafından “Eğitim Uzaktan Kitap Yakından ” Projesi katkılarından dolayı Kızıltepe Kaymakamımız Sayın Hüseyin Çam’ a, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Aslan’a teşekkür ederim’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.