29 Kasım 2021

Kızıltepe´de kumar operasyonu

Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı belirlenen kiralık daireye jandarma tarafından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 kişiye toplamda 30 bin 625 lira idari para cezasına uygulandı.

Edinilen bilgilere göre, Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış olduğu istihbari çalışmalar sonucu A.Ç., Y.Y. ve C.İ., isimli şahısların A.O.´dan kiraladıkları boş daireyi kıraathaneye çevirerek kumar oynattıkları tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafından kumar oynanan yere baskın yapıldı. Yapılan aramalarda oyun masası, iskambil kağıtları, yazboz kağıtları ve 1 adet zar tavası ele geçirildi.

Operasyon sonucu gözaltına alınan A.Ç., Y.Y., C.İ. ve A.O. isimli şahıslar hakkında Kumar Oynanması İçin Yer Ve İmkan Sağlama suçundan soruşturma başlatıldığı, kumar oynayan 25 şahsın her birine Kabahatler Kanununun 34. maddesi gereği 1.225,00TL. olmak üzere toplamda 30 bin 625 TL. idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Ayrıca şahısların aynı evde bulunarak sosyal mesafe kurallarına dikkat etmedikleri, bir şahsın da 18 yaş altı olmasına rağmen dışarıda bulunması nedeni ile Korona virüs tedbirlerini ihlal ettikleri için şahıslara toplamda 81 bin 900 lira idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.