07 Mayıs 2021

Mardinli vatandaş ve esnaftan yeni kararlara tam destek

KOVID 19 TEDBIRLERI KAPSAMINDA BU AKSAM HAYATA GECEN YENI KURALLARA MARDINLILER TAM DESTEK VERDI

MARDİN, KOVİD 19 tedbirleri kapsamında AVM, kafe, kıraathane, restourant, berber ve kuaförler gibi işletmeler için alınan yeni kararlara Mardinli vatandaşlar ve esnafından tam destek geldi. Alınan kararlara harfiyen uyulması gerektiğini belirten Mardinliler, “Sağlık her şeyden çok daha önemli, devletimizin bu yönde alacağı her karara uymamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Mardin’in tanınmış kuaförlerinden Murat Candan, alınan kararları yerinde bulduğunu ve her esnafın bu kurallara harfiyen uyması çağrısında bulunarak, “Ben de bir esnafım, bu karara katılıyorum. Olması gereken’de buydu. İnsanlarımız sırt sırta vererek bu hastalığı yenecektir. Ama herkes sosyal mesafesini korusun. Elimizden geldiğince gönül selamı kullanalım. Kesinlikle bir maskesiz müşteri içeri almıyoruz. İçeri giren müşterilerin elleri de dezenfektan kullanmalarını öneriyoruz. Ben 14 kuralı kapıya asmışım. Bu kurallara uymayanları kesinlikle içeri almıyorum. Ben burada tek kullanımlık malzemeler kullanıyorum. Tarakları ve makasları da steril makinesinden geçiriyoruz” dedi.

Mardin’de restoran işleten İş insanı Muhammed Ademhan (38), alınan kararları desteklediğini belirterek,  “Dünyada ve ülkemizde yaygınlaşan bu hastalıktan dolayı alınan tedbiri uygularsak bu hastalıktan daha kolay kurtulacağız. Alınan önlemler her ne kadar iyi olsa da çalışanlarımız için ilave tedbirler alınmalı, personel ve gündelik çalışanlara destek verilmeli” dedi.

Madrdin’de kaffe işleten İş insanı Mehmet Yertum ise düşüncelerini dile getirirken şunları söyledi:

“Şu anda malum bu hastalıkla hepimiz mücadele ediyoruz. Bütün şirketlerimizde 14 kuralı uyguluyoruz. Personellerimizi bu konuda ikaz ederek, uyararak bilgilendiriyoruz. Maske kuralına uyuyoruz. Ancak bunların yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bir uçağa bindiğimizde 180 kapasiteyle 2 saat boyunca uçuyoruz. Lojistiklerimizin durmayacağı, ama çok acil durumların olmayacağı şekilde seyahatlerin de tedbir altına alınmasını istiyorum. Yapılabilecekse Güneydoğu’da bir uygulama yapıldıktan sonra Eğe bölgesinde bir uygulama yaparak bunun üstesinden gelebiliriz. Aslında devletimiz ne yapacağını çok iyi biliyor. Biz sadece fikrimizi beyan ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.