20 Eylül 2021

MOVA PARK’DA KIYASIYA REKABET!

4.MOVAPARK GELENEKSEL SATRANÇ TURNUVASI

Movapark alışveriş ve yaşam merkezi satranç turnuvasında iddialı sporcuları ağırladı.

Movapark AVM’nin 4. Geleneksel Satranç Turnuvası müsabakasında bu yıl da gelenek bozulmadı. Satranç Turnuvası’na Mardin ile birlikte Siirt, Şanlıurfa Elazığ, Batman ve Diyarbakır illerinden katılan yaklaşık 250 sporcu heyecan dolu maçlarda kıyasıya rekabet etti.

Mardin’in kültür sanat etkinliklerine her yıl ev sahipliği yapan Movapark AVM,  bölgesinde zihinsel ve fiziksel aktivitelere yer vermiş ve her projenin destekçisi olmuştur.

 

Movapark, Mardin Satranç Turnuvası Federasyonu ve İl Spor Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen Satranç Turnuvası 17-18 Kasım 2018 tarihlerinde Movapark sinema katı kültür sanat alanında gerçekleşti. 5 kategoride yapılan maçlarda sporcular kıyasıya yarıştı. Bölge geneline yayılan turnuvada sporculardereceye girebilmek için mücadele etti. Dereceye giren yarışmacılar ise şöyle; 7-12 Yaş Kız Kategorisinde 1.Nazlı Demir, 2. Beyza Metdar 3.Jiyan Temel,7-12 Yaş Genel Kategorisinde 1.Ada Biçen, 2.Ayaz Aksakal, 3.Hüseyin Demir, 13-18 yaş Kız Kategorisinde 1.Gülfidan Çelik, 2. İlayda Baydemir, 3. Hayat Aynıl Işık, 13-18 yaş kategorisinde 1.Halil İbrahim Temel, 2.Hamdullah Can, 3.Medzan Şirin, 18 yaş ve üzeri genel kategorisinde 1. Özgür Özgün, 2. Ferit Öztekin 3. İbrahim Tofan olmuştur. Dereceye giren ilk 5 yarışmacı 200.TL hediye çeki, ikinci olan yarışmacılar 150-TL hediye çeki ve 3.  olan yarışmacılar 100.TL hediye çekleri ile ödüllendirildiler. Katılım yapan diğer yarışmacılara go-kart bileti, my play bileti, poligon bileti,  bowling bileti ve lunapark eğlence bileti hediye edildi.

Movapark’ın Satranç Turnuvasında büyük küçük herkes keyif aldı. Heyecan ve rekabet dolu etkinliklerde Movapark’ta buluşturmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.